آشنایی با محصولات شرکت آزاد اندیشان روستای ایراج

شرکت تعاونی آزاد اندیشان روستای ایراج ( سهامی عام ) در سال 1385 با هدف ایجاد اشتغال در زمینه های صنعتی ، ساختمانی ، کشاورزی ، گردشگری و خدماتی و در جهت جلوگیری از مهاجرت جوانان و نوجوانان به شهرها ،  با 159 عضو تاسیس شد و در فروردین ماه سال 86 به ثبت رسید .
این شرکت در بدو  امر برای دستیابی به تولید و جذب نیروی انسانی و ایجاد انگیزه ، اقدام به خرید دو  واحد کارگاهی به مساحتهای  1800 و 800 متر مربع نمود  و به موازات آماده سازی کارگاه ها اقدام به خرید دستگاههای تولید موزاییک و کف پوش و بلوک زنی کرد .
همزمان با سفارش ساخت دستگاهها ، قالبهای مورد نیاز در ابعاد مختلف با جدیدترین طرحها شناسایی و جهت ساخت آنها اقدام گردید .
در اوایل دی ماه سال 1386 با تجهیز شدن کارگاه تولید موزاییک و کف پوش ، عملاً بهره برداری  از کارگاه آغاز شد و به تدریج با جذب نیروی انسانی مجرب در هر شیفت کاری 100 متر مربع انواع کف پوش و موزاییک در طرحهای متنوع و زیبا به تولید رسید.
برای ایجاد تنوع در محصولات و نیز اعلام نیاز هموطنانی که مشغول ساخت و  ساز امور ساختمانی بودند ، تولید بلوک سیمانی نیز در فروردین 87 آغاز شد و در هر شیفت کاری بیش از 800 عدد بلوک تولید می گردد که از نظر کیفیت و استحکام در منطقه حرف اول را می زند.
در پی پیشرفت کار و جذب نیروی انسانی ، در مجمع عمومی  سالانه که اعضای هیئت مدیره گزارش عملکرد شرکت را ارایه نمودند استقبال قابل توجهی در جهت مشارکت از سوی اعضا و هموطنان به عمل آمد که تعداد اعضا از 159 نفر به 350 نفر افزایش یافت و هریک از اعضا اقدام به خرید حداقل سه سهم و حداکثر 150 سهم سیصد هزار ریالی نمودند.
با استقبال پرشور و بی نظیر هموطنان، چه در ایراج و چه در سایر شهرهای کشور ، هیئت مدیره بر خود فرض دانست که نسبت به توسعه شرکت اقدام نماید که با بررسی های کارشناسی نیاز منطقه را در تولید یخ قالبی دید و بلافاصله اقدام به آماده سازی سالن یخ سازی و خرید دستگاه تولید یخ نمود که امید است ان شاء الله بهره  برداری از کارگاه یخ سازی در فروردین ماه سال 88 با ظرفیت 250 قالب در روز آغاز گردد .
در پی ایجاد نمایشگاه تولیدات  که برای اولین بار در شهرستان نایین و در سالن ورزشی شهرداری نایین به همت رییس اداره صنایع و معادن نایین ( جناب  آقای مهندس بلانیان ) برگزار گردید ، نمونه محصولات شرکت آزاد اندیشان نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت و توجه مسولین محترم استان را به خود جلب نمود .
با عملی شدن طرح های عمرانی و ایجاد پارک در روستا ها ، به همت مسولین بخشداری محترم و شوراهای اسلامی و دهیاریها ، این شرکت نمونه محصولات تولیدی خود را عرضه نمود و به خاطر برخورداری از شکل ظاهری زیبا و کیفیت قابل قبول ، مورد توجه قرار گرفت و روستاهای اردیب ، ایراج و مهرجان اقدام به خرید کف پوش سیمانی نمودند .
علاوه بر کف پوش ، موزاییک ساده و حیاطی در ابعاد 30*30 و 40*40 با جدیدترین نقشها که امروزه نمونه آنها در کلانشهرهایی چون تهران ، اصفهان ، تبریز و ... مورد استفاده قرار می گیرد در ردیف تولیدات این شرکت قرار دارد .
عمده ویژگی محصولات شرکت که مورد توجه مصرف کنندگان مرکز بخش و روستاها قرار گرفته ، استفاده از مواد اولیه برابر استانداردهای تعریف شده و آب شیرین و ماسه شیرین و نسبت ترکیب مناسب و اختلاط درصد میان  ماسه و آب و میکس نمودن آنها به وسیله دستگاه و از همه مهمتر تولید به روش ویبره می باشد که باعث پیوستگی عمیق بتون و  خروج حباب و برخورداری از رطوبت مناسب برای دوام و استحکام محصول می گردد .

*******************************

باور داریم که شرکت تعاونی آزاداندیشان روستای ایراج با همت مردم سختکوش منطقه و مسولین دلسوز استان ، شهرستان ، بخش و روستاها در آینده نه چندان دور خواهد توانست در عرصه های مختلف صنعتی ، کشاورزی ، خدماتی ، گردشگری و غیره  مانند نگینی سبز در دل کویر خشک ، طراوت و شادابی را به ارمغان آورد و شایستگی خود را در خدمت به مردم خوب و خونگرم کویر نشان دهد .
نشانی : نایین ، خور و بیابانک ، روستای ایراج ، "شرکت تعاونی آزاد اندیشان "
پست الکترونیک  arico1386-Allah@yahoo.com
تلفن :      03244352223
نمابر :   03244352224

برای دیدن تصاویر محصولات شرکت کلیک کنید

 

مطالب مرتبط